Sakura Haruno

29. září 2008 | 18.59 |

Na začátku seriálu je Sakura genin v Listové vesnici.Na začátku Sakura Haruno, Naruto Uzumaki a Sasuke Uchiha tvoří tým 7, který vede jounin Hatake Kakashi.Později jí pak trénuje Tsunade.Její nejlepší schopností jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat chakru.Například byla na první pokus schopna lézt pomocí chakry po stromech, zatímco Narutovi a Sasukemu to trvalo celý den tréninku.Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší, než u ostatních geninů.Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai-zrušení iluze.Pod vedením Tsunade pak bude mnohem silnější.

Uvnitř Sakury žije její druhé "já"-vnitřní Sakura, která se zdá být ještě víc hrubá než Kyuubi (devítiocasý démon) uvnitř Naruta.Vnitřní Sakura je velmi průbojná a v seriálu se většinou objevije jako vtipná vložka, protože sakura je typicky milá.Vnitřní Sakura používá hlášku Shaannarou, což nic neznamená, ale překládá se jako Hell Yeah-Sakra jo´ v angličtině nebo Kua v českých titulkách k Narutovi.Díky tomuto svému druhému "já" má Sakura dvě mysli, což se jí velmi hodilo, když v kvalifikaci do hlavních bojů chuuninské zkoušky na ni Ino Yamanaka použila Shintenshin no jutsu-technika přesunu mysli.

V dětství a ze začátku na akademii si ze Sakury dělali srandu, kvůli jejímu velkému čelu.To skončilo, když se s ní velmi oblíbená Ino Yamanaka začala kamarádit a dala jí stuhu.Sakura měla Ino jako svůj vzor a obdivovala vzhled a schopnosti, ale měla kvůli tomu pocit podřazenosti a méněcennosti.Jejich přátelství trvalo do té doby, než zjistily, že obě chtějí sbalit Uchihu Sasukeho.ten se o ní ale vůbec nezajímá.Uchiha Sasuke byl v celé akademii u holek nejoblíbenější.Sakura si myslela, že se Ino nikdy nevyrovná, to ale chtěla změnit a tak jí vrátila stuhu a prohlásila, že od tedˇ jsou rivalky.

Narozdíl od většiny ostatních postav z Naruta ve svém dětství žádný špatný zážitek.když jsou Sakura, Naruto a Sasuke přiřazeni do týmu 7, tak se Sakura zaměří pouze na Sasukeho a Naruta nemůže vystát, i když vlastně neví zhola nic o jejich povahách.Krátce po vytvoření týmu 7 řekne Sakura Sasukemu, že si myslí, že Naruto musí být štástný, když nemá rodiče, kteří by ho komandovali.Naruto při tomto rozhovoru nabyl, a proto nemohl oponovat.Sasuke má vlastní zkušenosti s tím, jaké je to být sám a tak jí dost vynadá.

Sakuřina oblíbená jídla jsou Anko knedlíky se sirupem a Umeboshi.Nemá ráda cokoliv kořeněného.Její koníčky jsou kvízy a hry na pamět´.Nejoblíbenější hláška je Yuuki-odvaha, ačkoliv to v první knize faktů bylo Issen ai no jinsei yo!-Celý život plný lásky!Má talent šití.

Spekuluje se, že Naruto, Sasuke a Sakura budou příští legendární Sanninové, protože Naruta trénuje Jiraya, Sakuru Tsunade a Sasuke je pod vlivem Orochimaru.

Při interview s Kishimotem Masashim, který mangu Naruto, vyšlo najevo, že Sakura a Rock Lee měli představovat lidské slabiny (alesponˇ tedy ze začátku)

Sakura se narodila 28. února a na začátku seriálu jí bylo 12.Má zelené oči a růžové vlasy.Měří 148, 5 cm a váží 35, 4 kg.Jak již bylo řečeno, je Geninemv listové vesnici (Konoha). Později povýší.

Význam jména: Slovo Haruno znamená "jarní pole" a Sakura znamená květ třešně, mimochodem třešen´ je národní rostlina v Japonsku.Sakura je jedno z nejběžnějších jmen v anime.

Shousen Jutsu- technika tajemné pěsti

Chakra no Enjintou- chakrový skalpel

Dokumeki no Jutsu- technika extrakce jedu

Tsutenkyaku- bolestivá noha z oblohy

Bunshin no Jutsu- klonování

Kawarimi no Jutsu- přemístění, nahrazení

Sakura Fubuki no Jutsu- technika bouře třešnóvých květů

Henge no Jutsu- Přeměna

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sakura Haruno lyra-chan 19. 08. 2009 - 20:01
RE: Sakura Haruno sakurasweet 11. 12. 2009 - 21:34