Yight/Raito Yagami

3. březen 2009 | 16.00 |

 Ták to je Lightíííík...tohle jsem ještě stihla..je to přednastavený takže tu nejsem

Light Yagami (夜神月, Yagami Raito) je hlavní postava a hrdina příběhu. Na začátku příběhu zjistí že Zápisník Smrti funguje a začne ho využívat aby zabíjel zločince. Na veřejnosti v Japonsku je znám pouze jako Kira (Na základě japonské výslovnosti z anglického slova "killer). Je charakterizován jako nesmírně inteligentní, ale velmi se nudí, protože je frustrovaný tím že na světě je nedostatek spravedlnosti. Je přesvědčen o své vlastní inteligenci, kterou i využívá ke vztahu k ostatním lidem.

Jeho život se však drasticky změní v roce 2003, když zjistí že tajemný zápisník s názvem "Zápisník Smrti", který najde ležet na zemi funguje. Zápisník Smrti tvrdí že když je v něm nápsáno lidské jméno tak osoba zemře. Light zpočátku zápisníku nevěří, ale po pár experimentech zjistí že opravdu funguje. Po setkání s předchozím vlastníkem zápisníku, Ryukem Bohem Smrti, se Light snaží stát "Bohem nového světa" a odstraňuje ty kteří jsou považováni za zlo nebo ty kteří mu stojí v jeho cestě. Jelikož je génius tak se Light domnívá že pouze on sám je schopen posoudit lidskost a nasměrovat jí tím správným morálním směrem a samozřejmě na sebe pohlíží jako na "boha", který vytváří nový svět.

Později se Ligth snaží svět zbavit zločinu, ale přitahuje na sebe pozornost výborného detektiva L. Light a L se oba utkávají v sérii bitev v inteligenci v průběhu prvních epizodách seriálu. Když se ukáže druhý Kira, Misa Amanová, je L schopen ji a Lighta chytit. Později je jméno L naspáno do Zápisníku Smrti, když Light manipuluje s Rem, která L zabíjí aby zachránila Mise život. Light se ujme místa L a udržuje svět v tom že L je stále naživu. Light je tedy druhý L a je v perfektní pozici aby mohl zabíjet zločince. Později se dostane do konfliktu s L-ovými nástupci Nearem a Mellem. Udělá však chybu když používá Mikamiho jako dalšího Kiru a Near je schopen dostat Lighta do pasti. S přihlédnutím k rozhodnutí, že je na čase aby ukončil svou hru, Ryuk zabíjí Lighta.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Yight/Raito Yagami kyori may wong sb-ečko 03. 03. 2009 - 16:25
RE: Yight/Raito Yagami sabaku no nina 03. 03. 2009 - 17:32
RE: Yight/Raito Yagami sarkats 03. 03. 2009 - 19:08
RE: Yight/Raito Yagami sandi ♥esbénko♥♥♥ 03. 03. 2009 - 19:50
RE: Yight/Raito Yagami sandi ♥esbénko♥♥♥ 03. 03. 2009 - 20:25